alnatura eco baton ciocolata neagra cu smochine si curmale
Alnatura ECO Baton ciocolata neagra cu smochine si curmale
Cu 66% conținut de fructe: baton organic intens dulce cu smochine și curmale, acoperit cu ciocolată neagră. Fabricat fără lecitine și vegan.
Descoperă similar cu Alnatura ECO Baton ciocolata neagra cu smochine si curmale
Alnatura ECO Baton de ciocolata cu lapte si nuca de cocos
Alnatura GmbH este o companie germana fondata in 1984. Compania se concentreaza in primul rand pe productia de produse ecologice. Toate ingredientele folosite provin din agricultura ecologica. In plus, multe produse Alnatura poarta sigiliul unei asociatii ecologice precum Bioland, Demeter sau Naturland. Orientarile lor sunt mai cuprinzatoare si mai stricte decat cerintele legale.
Descoperă similar cu Alnatura ECO Baton de ciocolata cu lapte si nuca de cocos
Alnatura ECO Baton de ciocolata cu martipan si crema de alune
Pentru momente speciale. Acest baton organic cu ciocolata neagra fina si crocanta cuprinde o umplutura aromata de martipan fin si nugat.
Descoperă similar cu Alnatura ECO Baton de ciocolata cu martipan si crema de alune
Vezi și acestea
ciocolată neagră cu cafea arabica
ciocolată neagră cu textură mătăsoasă
ciocolată neagră cu migdale românia
ciocolata neagra cu arahide prajite
ciocolată neagră cu scorțișoară fără zahăr
ciocolată neagră cu stevia
ciocolată neagră cu arome naturale
fusta neagra cu paiete si lumini
ciocolată Toblerone cu miere și migdale
ciocolată Milka cu alune și caramel
ciocolată Milka cu caramel și alune
ciocolată organică cu lapte și speculoos
baton ciocolata cu cocos si rom
biscuiți cu ciocolată neagră și cu lapte
prăjituri cu umplutură de portocală și ciocolată neagră
musli crocant bio cu ciocolata neagra si lapte
Alnatura ECO Baton din fructe cu banane si mere
ECO Baton din fructe cu banane si mereA se pastra in loc uscat, ferit de caldura
Descoperă similar cu Alnatura ECO Baton din fructe cu banane si mere
Alnatura ECO Baton din fructe cu afine si pere
ECO Baton din fructe cu afine si pereA se pastra in loc uscat, ferit de caldura
Descoperă similar cu Alnatura ECO Baton din fructe cu afine si pere
Alnatura ECO Mini batoane cu alune de padure, curmale si migdale
Batoanele Alnatura ECO Mini combină felii de fructe organice cu alune de pădure, migdale și curmale. Sunt acoperite în două straturi de napolitană și porționate în bucăți mici, perfecte pentru o gustare rapidă. Produsul este vegetarian și potrivit pentru consumul zilnic.
- Compoziție organică cu fructe și nuci
- Vegetarian și potrivit pentru diete variate
- Porții individuale, ideale pentru pachetul de prânz
- Acoperire dublă de napolitană pentru un gust bogat
Descoperă similar cu Alnatura ECO Mini batoane cu alune de padure, curmale si migdale
Torras Ciocolata neagra cu mango fara zahar, fara gluten
Ciocolata neagră Torras cu mango este un produs premium, realizat cu ingrediente de calitate superioară. Aceasta oferă o textură mătăsoasă și o aromă intensă, datorită unei rețete atent perfecționate. Produsul este fără zahăr și fără gluten, potrivit pentru diverse preferințe alimentare.
- Făcută cu ingrediente de cea mai bună calitate
- Textură mătăsoasă și aromă intensă
- Fără zahăr și fără gluten
- Rețetă perfecționată de maeștri ciocolatieri
Descoperă similar cu Torras Ciocolata neagra cu mango fara zahar, fara gluten
Alnatura ECO Sos de paste cu rosii toscane
Sosul de paste Alnatura cu roșii toscane este un produs ecologic fabricat în Germania. Toate ingredientele provin din agricultură ecologică și poartă certificări bio riguroase. Este ideal pentru prepararea unor paste delicioase și sănătoase.
- Ingrediente 100% din agricultură ecologică
- Certificări bio stricte (Bioland, Demeter, Naturland)
- Fără adaos de conservanți sau coloranți artificiali
- Producător german cu experiență din 1984
Descoperă similar cu Alnatura ECO Sos de paste cu rosii toscane
Torras Ciocolata neagra cu scortisoara fara zahar si fara gluten (cu "STEVIA")
TORRAS este o ciocolată neagră cu scorțișoară, fără zahăr și fără gluten. Este îndulcită cu stevia, oferind o alternativă sănătoasă. Produsul este potrivit pentru persoane care urmăresc o dietă fără zahăr sau fără gluten.
- Fără zahăr adăugat, îndulcită cu stevia
- Fără gluten, potrivită pentru persoane cu intoleranțe
- Aroma distinctă de scorțișoară, perfectă pentru iubitorii de ciocolată neagră
Descoperă similar cu Torras Ciocolata neagra cu scortisoara fara zahar si fara gluten (cu "STEVIA")
Alnatura ECO Terci de ovaz cu fructe de padure, 10 luni +
Terci organic pentru copii de la 10 luni, realizat din fulgi de ovaz integral si fructe de padure (capsuni, afine, zmeura). Se prepara rapid prin adaugarea de lapte integral si lasat la macerat 5 minute. Produsul este moale, usor de mestecat si nu contine zahar adaugat, dulceata provenind natural din fructe.
- Organic si fara zahar adaugat, dulceata provenind doar din fructe
- Textura moale si usor de mestecat, ideal pentru incepatorii la hrana solida
- Preparare rapida si versatila, functioneaza atat rece cat si cald
- Continut bogat in fibre din cereale integrale si fructe de padure
Descoperă similar cu Alnatura ECO Terci de ovaz cu fructe de padure, 10 luni +
Pumpkin Organics ECO Baton din ovaz cu cacao si capsuni, 12+
Baton BIO din ovăz cu cacao şi căpşuni*, 12 luni+ *sub formă de pudră Art. nr. 21213991Cantitate netă: 20g• Fără zahăr adăugat. Conține zaharuri prezente în mod natural.• Fără alergeni. Evităm în mod voluntar cei 14 alergeni principali din Regulamentul privind informațiile alimentare, printre care gluten, lapte, nuci, arahide, susan si soia. Prin urmare, acest produs nu îi conține.• Fără gluten • Vegan. Ingrediente ecologice (din agricultură ecologică controlată): Fulgi de ovăz 48%, pastă de stafide, ulei de floarea-soarelui, inulină (din agave), cacao pudră 4,5%, pudră de căpșuni 3,5%. din agricultură ecologică controlată. 'Fulgii de ovăz provin dintr-o producție certificată fără gluten (<20 mg/kg). Declaraţie nutriţională: Valori nutriţionale medii: Per 100g - Valoare energetică 1723kJ/412kcal, Grăsimi 16g, - din care acizi grași saturați 2,3g, Glucide 52g-din care zaharuri 22g, Fibre 13g, Proteine 8,4g, Sare 0,01g, Sodiu 0g. Per 20g (porție) - Valoare energetică 345kJ/82kcal, Grăsimi 3,2g-din care acizi grași saturați 0,5g, Glucide 10g - din care zaharuri 4,4g, Fibre 2,6g, Proteine 1,7g, Sare 0g, Sodiu 0g. Atenționare: Batonul trebuie consumat de copii numai sub supraveghere şi nu atunci când stau întinși sau sunt în mişcare. A se depozita la loc uscat, ferit de lumină, la max. 25°C. Porție zilnică: 1 baton. Asigurați copilului o dietă echilibrată, un stil de viață sănătos şi o îngrijire dentară riguroasă încă de la primul dințișor. Fabricat în Italia, sub standarde ecologice (IT-BIO-014) pentru Pumpkin Organics GmbH, Adalbertstr. 57, 80799 Munchen Germania. Agricultură UE/Non-UE.
Descoperă similar cu Pumpkin Organics ECO Baton din ovaz cu cacao si capsuni, 12+
Pumpkin Organics ECO Baton din ovaz cu banana si cacao, 12+
Baton BIO din ovaz cu banana* si cacao, 12 luni+ *sub forma de pudra Art. nr. 21213951 Cantitate neta: 20g E • Fara zahar adaugat. Contine zaharuri prezente în mod natural. • Fara gluten • Vegan• Fara alergeni. Evitam în mod voluntar cei 14 alergeni principali din Regulamentul privind informatiile alimentare, printre care gluten, lapte, nuci, arahide, susan si soia. Prin urmare, acest produs nu îi contine. Fabricat în Italia, sub standarde ecologice (IT-BIO-014) pentru Pumpkin Organics GmbH, Adalbertstr. 57, 80799 Munchen Germania. Agricultura UE/Non-UE.A se depozita la loc uscat si racorosA se depozita la loc uscat, ferit de lumina, la max. 25°C.Atentionare: Batonul trebuie consumat de copii numai sub supraveghere si nu atunci când stau întinsi sau sunt în miscare.
Descoperă similar cu Pumpkin Organics ECO Baton din ovaz cu banana si cacao, 12+
Benjamissimo ECO Ciocolata alba cu fistic si portocale fara zahar, fara gluten
Ciocolata albă Benjamissimo ECO este produsă din ingrediente ecologice, fără zahăr adăugat, gluten, lactoză și este vegană. Conține fistic prăjit, ulei de portocale și este îndulcită cu erythritol. Are un conținut minim de 35% cacao și este certificată bio.
- Fără zahăr adăugat, îndulcită cu erythritol
- Certificată bio și vegană, fără gluten și lactoză
- Conține fistic prăjit și ulei de portocale pentru un gust intens
- Produs din ingrediente ecologice, cu un conținut minim de 35% cacao
Descoperă similar cu Benjamissimo ECO Ciocolata alba cu fistic si portocale fara zahar, fara gluten
Marks & Spencer Biscuiti cu unt, bucati de ciocolata neagra, cu lapte si alba
Biscuiții noștri decadenti cu bucăți de ciocolată triplu sunt creați cu bucăți de ciocolată neagră, cu lapte și albă belgiană, combinate cu unt cremos britanic și irlandez pentru un gust bogat și stratificat.
Descoperă similar cu Marks & Spencer Biscuiti cu unt, bucati de ciocolata neagra, cu lapte si alba
Milka Bulgarasi ciocolata
Ciocolata Milka Bulgarasi este o ciocolată cu lapte, cu umplutură de alune și caramel. Se recomandă păstrarea la loc uscat și răcoros, ferit de lumina directă a soarelui. Produsul este ambalat individual pentru a menține proaspătatea.
- Ciocolată cu lapte de înaltă calitate
- Umplutură cremoasă cu alune și caramel
- Textură fină și arome bogate
- Ambalaj individual pentru proaspătate
Descoperă similar cu Milka Bulgarasi ciocolata
Holle Baby ECO Baton pentru copii cu fructe si legume
Baton ecologic cu mere si morcovi, in napolitana fina de grau spelta. Pentru copii cu varsta mai mare de 12 luni.Ambientale
Descoperă similar cu Holle Baby ECO Baton pentru copii cu fructe si legume
Alnatura ECO Pufuleti din linte cu sare si piper
Aceste flip-uri organice crocante au ca ingredient principal lintea, sare de mare, piper negru și ceapa adaugă condimente. Flip-urile nu conțin gluten, nu se adaugă arome sau extract de drojdie.
Descoperă similar cu Alnatura ECO Pufuleti din linte cu sare si piper
Alnatura ECO Amestect de legume cu rosii si linte
Amestect de legume cu rosii si linte. Produs congelatA se pastra la -18 grade Celsius. A nu se recongela dupa decongelare.
Descoperă similar cu Alnatura ECO Amestect de legume cu rosii si linte
Alnatura ECO Amestec de legume cu spanac si cous-cous
Amestec de legume cu spanac si cous-cous. Produs congelatA se pastra la -18 grade Celsius. A nu se recongela dupa decongelare.
Descoperă similar cu Alnatura ECO Amestec de legume cu spanac si cous-cous
Sunyoung Crunky Sticks crocant cu ciocolata cu arahide
Sunyoung Crunky Sticks sunt bețișoare crocante de biscuiți acoperite cu ciocolată cu lapte și arahide zdrobite. Oferă o textură satisfăcătoare și un gust bogat, fiind ambalate individual pentru consum convenabil. Sunt potrivite ca gustare la școală, serviciu sau în deplasare.
- Acoperire generoasă cu ciocolată netedă cu lapte și arahide zdrobite
- Textură crocantă perfect echilibrată cu dulceață
- Ambalaj individual pentru gustare convenabilă oriunde
- Aromă bogată de nuci, apreciată atât de copii, cât și de adulți
Descoperă similar cu Sunyoung Crunky Sticks crocant cu ciocolata cu arahide
Marks & Spencer Ciocolata asortata Belgiana
O selecție de ciocolată neagră, cu lapte și albă, bogată și fină, provenită de la ciocolatieri de calitate din Belgia.
Descoperă similar cu Marks & Spencer Ciocolata asortata Belgiana
Siviero Maria Inghetata cu 3 feluri de ciocolata
Inghetata de ciocolata cu sirop de cacao (12%) si fulgi de ciocolata neagra, cu lapte si alba (3,5%).Recomandare de servireInainte de servire lasati produsul 5 minute la temperatura camerei.Conditii de depozitareA se depozita la temperatura de -18°C. A se consuma de preferinta inainte de sfarsitul perioadei mentionate pe ambalaj. A nu se recongela dupa decongelare.
Descoperă similar cu Siviero Maria Inghetata cu 3 feluri de ciocolata
Holle Zebra Beet ECO Piure de mere cu banane si sfecla
Piure pentru copii peste 6 luni, realizat din 90% fructe și 10% legume de calitate superioară. Produsul nu conține adaos de zahăr, folosind doar zaharul natural din fructe. Este certificat Demeter și potrivit ca gustare sau în timpul călătoriilor.
- 90% fructe și 10% legume de calitate superioară
- Fără adaos de zahăr, doar zahar natural din fructe
- Certificat Demeter - calitate ecologică superioară
- Ideal pentru călătorii și gustări între mese
Descoperă similar cu Holle Zebra Beet ECO Piure de mere cu banane si sfecla
Vilgain ECO Energy Ball Fursec cu migdale si gem de zmeura
Fursecurile ECO Energy Ball cu migdale și gem de zmeură sunt un produs vegan, fără gluten și fără zahăr adăugat. Acestea sunt bogate în fibre și oferă o gustare energică. Se recomandă păstrarea într-un loc răcoros și uscat, protejat de lumina directă a soarelui.
- Fără zahăr adăugat
- Bogate în fibre
- Vegane
- Fără gluten
Descoperă similar cu Vilgain ECO Energy Ball Fursec cu migdale si gem de zmeura
Bettr ECO Sticks de ovaz cu busuioc si oregano
Sticksurile BIO din ovăz cu busuioc și oregano sunt o gustare sărată și crocantă, coaptă cu maia și asezonată cu ierburi mediteraneene. Acestea nu conțin ingrediente de origine animală sau ulei de palmier, oferind o alternativă ușoară și plină de gust.
- Produs BIO coapt cu maia pentru o textură crocantă
- Aromă intensă de busuioc și oregano fără ingrediente animale
- Fără ulei de palmier, ideal pentru consum responsabil
- Gustare ușoară și sărată, perfectă pentru orice moment
Descoperă similar cu Bettr ECO Sticks de ovaz cu busuioc si oregano
Alnatura ECO Baton de ciocolata si martipan
Pentru iubitorii de martipan, acest baton de ciocolata neagra fina cu invelis crocant si umplutura de martipan este gustarea perfecta. Toate ingredientele pentru batonul de ciocolata neagra Alnatura Marzipan provin din agricultura ecologica.
Descoperă similar cu Alnatura ECO Baton de ciocolata si martipan
Alnatura ECO Ciocolata fina neagra 70%
O placere nobila, ciocolata amara fina Alnatura, cu 70% continut de cacao, are gustul tipic acrisor si o textura deosebit de fina. Toate ingredientele provin din agricultura ecologica.
Descoperă similar cu Alnatura ECO Ciocolata fina neagra 70%
Benjamissimo ECO Ciocolata neagra 80% fara gluten
Ciocolata Benjamissimo ECO este o ciocolată neagră cu un conținut minim de 80% cacao, certificată ecologic și vegan. Produsul este fără gluten și este îndulcit cu erythritol. Ingredientele provin din agricultură ecologică și includ unt de cacao, lecitină de floarea-soarelui, sare de Himalaya și vanilie de Bourbon.
- Certificată BIO și vegan, fără gluten
- Conținut ridicat de cacao (minim 80%)
- Îndulcită natural cu erythritol
- Ingrediente provenite din agricultură ecologică
Descoperă similar cu Benjamissimo ECO Ciocolata neagra 80% fara gluten
Alnatura ECO Ciocolată cu lapte și biscuiti cu grau speculoos
Ciocolată organică cu lapte, combinată cu biscuiți speculoos crocanți. Produs certificat ecologic, fabricat din ingrediente naturale. Ideală pentru consumatori care apreciază produsele bio și gusturile autentice.
- Produs organic certificat
- Combinare delicioasă de ciocolată cu lapte și biscuiți speculoos
- Ingrediente naturale de calitate superioară
- Fără coloranți sau conservanți artificiali
Descoperă similar cu Alnatura ECO Ciocolată cu lapte și biscuiti cu grau speculoos
Alnatura ECO Rondele de orez cu ciocolata neagra
Vafe crocante, dulci-amar, facute din orez integral umflat, acoperite cu ciocolata neagra fina. Un tratament organic fără gluten și vegan.
Descoperă similar cu Alnatura ECO Rondele de orez cu ciocolata neagra
Roobar ECO Baton cu crema de alune de padure acoperit cu ciocolata
Batonul ECO este acoperit cu ciocolată organică și conține cremă de alune de pădure. Alunele prăjite oferă o textură crocantă distinctivă. Produsul este realizat din ingrediente naturale.
- Ciocolată organică de calitate superioară
- Alune de pădure prăjite pentru textură crocantă
- Rețetă echilibrată pentru un gust autentic
- Ingrediente naturale, fără adaosuri artificiale
Descoperă similar cu Roobar ECO Baton cu crema de alune de padure acoperit cu ciocolata
Alnatura ECO Turta dulce cu mar, martipan si ciocolata neagra
Turtă dulce brună organică cu umplutură de măr și fructe, marțipan și ciocolată neagră
Descoperă similar cu Alnatura ECO Turta dulce cu mar, martipan si ciocolata neagra
Rom autentic baton de ciocolata
Baton de ciocolată umplut cu o cremă bogată de rom autentic, cu un conținut de 42%. Se recomandă păstrarea la loc uscat și răcoros, protejat de lumina directă a soarelui. Produsul oferă o experiență gustativă distinctă, potrivită pentru iubitorii de rom.
- Crema bogată de rom autentic (42%)
- Textură fină și arome intense
- Condiții optime de păstrare pentru menținerea calității
Descoperă similar cu Rom autentic baton de ciocolata
Mars Protein Baton ciocolata
Batonul proteic Mars oferă gustul clasic de ciocolată într-o variantă bogată în proteine. Este potrivit ca gustare rapidă sau pentru realimentare după efort fizic. Produsul menține textura și aroma caracteristică brandului Mars.
- Gust autentic de ciocolată Mars
- Conținut ridicat de proteine pentru satietate
- Ideal pentru gustări rapide și energizante
- Textură cremoasă și arome bogate
Descoperă similar cu Mars Protein Baton ciocolata
Roobar ECO Baton proteic cu cirese si ciocolata raw fara gluten
Batonul este un produs crud, neprocesat termic, cu cireșe și ciocolată raw, fără gluten. Este certificat bio și vegan, oferind o sursă naturală de proteine din orez și mazăre. Este fabricat în UE și îndulcit cu sirop de cocos.
- Certificat bio și vegan, fără gluten
- Procesare raw, fără tratament termic
- Conține proteine naturale din orez și mazăre
- Îndulcit natural cu sirop de cocos
Descoperă similar cu Roobar ECO Baton proteic cu cirese si ciocolata raw fara gluten
Toblerone Baton ciocolata
Toblerone este un baton de ciocolată cu lapte, produs în Elveția. Se caracterizează prin formă triunghiulară și conține bucăți de migdale și miere. Este un produs recunoscut la nivel mondial, disponibil în mai multe dimensiuni.
- Formă triunghiulară distinctivă și recunoscută global
- Textură unică cu bucăți crocante de migdale și miere
- Ambalaj iconic, ideal pentru cadouri
- Rețetă tradițională elvețiană, fără coloranți artificiali
Descoperă similar cu Toblerone Baton ciocolata
Lindt Noccionoir Baton ciocolata neagra si alune
Lindt Noccionoir Baton ciocolata neagra si alune
Descoperă similar cu Lindt Noccionoir Baton ciocolata neagra si alune
Alnatura ECO Baton cu mix de fructe
ECO Baton cu mix de fructeA se pastra in loc uscat, ferit de caldura
Descoperă similar cu Alnatura ECO Baton cu mix de fructe
Noberasco ECO Baton ciocolata si nuci pecan
Baton bio Noberasco cu ciocolată și nuci pecan 30 g, gust intens și crocant, sursă naturală de energie pentru orice moment al zilei.
Descoperă similar cu Noberasco ECO Baton ciocolata si nuci pecan
Novi Ciocolata extra neagra intensa 80% cacao, fara gluten
Ciocolată extra neagră cu 80% cacao, fără gluten. Produsul poate conține urme de lapte, alune, migdale și fistic. Este potrivită pentru persoane cu intoleranțe la gluten.
- Conținut ridicat de cacao (80%) pentru un gust intens și autentic
- Fără gluten, potrivită pentru persoane cu intoleranțe sau alergii alimentare
- Ingrediente naturale, fără aditivi artificiali
- Textură fină și arome bogate de cacao
Descoperă similar cu Novi Ciocolata extra neagra intensa 80% cacao, fara gluten
Torras ECO Ciocolata neagra cu 90% cacao, fara gluten
În primul rând, ciocolata organică are mult mai multe beneficii pentru sănătate decât ciocolata convențională. Prelucrarea boabelor de cacao organică le face fără pesticide, îngrășăminte sau erbicide, astfel că cacaoul folosit la fabricarea ciocolatei organice are o concentrație mult mai mare de nutrienți și antioxidanți decât ciocolata obișnuită. Unele cercetări sugerează chiar că consumul de cantități mici de ciocolată organică în fiecare zi poate avea un impact semnificativ asupra sănătății tale mintale, precum și poate ajuta la reducerea riscurilor de a dezvolta boli de inimă, printre altele. Un alt beneficiu important pentru sănătate al boabelor de cacao organică este că acestea conțin o cantitate mare de uleiuri esențiale pure de înaltă calitate.Deși beneficiile consumului de ciocolată organică sunt incontestabile, beneficiile etice sunt și mai mari. Achiziționând ciocolată organică, îi ajutați pe fermierii din lumea a treia să mențină un nivel de trai decent. În plus, ciocolata organică este o modalitate bună de a ajuta mediul înconjurător. Se estimează că un baton de ciocolată organică conține la fel de multă putere antioxidantă ca un pahar de vin roșu. Antioxidanții protejează organismul de radicalii liberi, care dăunează celulelor și pot fi un factor care contribuie la bolile cardiovasculare și cancer.Un alt avantaj al ciocolatei organice este că este mult mai sănătoasă decât ciocolata tradițională. Cele mai multe batoane de ciocolată convenționale conțin ingrediente nesănătoase, cum ar fi siropul de porumb bogat în fructoză, arome artificiale, dextroză și zaharoză. Ciocolata organică, pe de altă parte, conține doar zaharuri naturale și alte ingrediente organice. Din acest motiv, este recomandat să cumpărați ciocolată organică mai degrabă decât ciocolată industrială.
Descoperă similar cu Torras ECO Ciocolata neagra cu 90% cacao, fara gluten
Torras ECO Ciocolata neagra cu 100% cacao, fara gluten
În primul rând, ciocolata organică are mult mai multe beneficii pentru sănătate decât ciocolata convențională. Prelucrarea boabelor de cacao organică le face fără pesticide, îngrășăminte sau erbicide, astfel că cacaoul folosit la fabricarea ciocolatei organice are o concentrație mult mai mare de nutrienți și antioxidanți decât ciocolata obișnuită. Unele cercetări sugerează chiar că consumul de cantități mici de ciocolată organică în fiecare zi poate avea un impact semnificativ asupra sănătății tale mintale, precum și poate ajuta la reducerea riscurilor de a dezvolta boli de inimă, printre altele. Un alt beneficiu important pentru sănătate al boabelor de cacao organică este că acestea conțin o cantitate mare de uleiuri esențiale pure de înaltă calitate.Deși beneficiile consumului de ciocolată organică sunt incontestabile, beneficiile etice sunt și mai mari. Achiziționând ciocolată organică, îi ajutați pe fermierii din lumea a treia să mențină un nivel de trai decent. În plus, ciocolata organică este o modalitate bună de a ajuta mediul înconjurător. Se estimează că un baton de ciocolată organică conține la fel de multă putere antioxidantă ca un pahar de vin roșu. Antioxidanții protejează organismul de radicalii liberi, care dăunează celulelor și pot fi un factor care contribuie la bolile cardiovasculare și cancer.Un alt avantaj al ciocolatei organice este că este mult mai sănătoasă decât ciocolata tradițională. Cele mai multe batoane de ciocolată convenționale conțin ingrediente nesănătoase, cum ar fi siropul de porumb bogat în fructoză, arome artificiale, dextroză și zaharoză. Ciocolata organică, pe de altă parte, conține doar zaharuri naturale și alte ingrediente organice. Din acest motiv, este recomandat să cumpărați ciocolată organică mai degrabă decât ciocolată industrială.
Descoperă similar cu Torras ECO Ciocolata neagra cu 100% cacao, fara gluten
Alnatura ECO Cafea macinata
Cafeaua Alnatura ECO este o cafea măcinată, ușor aromată, preparată din boabe 100% Arabica. Boabele sunt culese manual și prăjite tradițional pentru o aromă corpolentă. Produsul este cultivat ecologic în Peru și Mexic, cu parteneriate durabile, și se păstrează la temperatură camerei, într-un loc uscat și ferit de soare.
- 100% boabe Arabica de calitate superioară
- Cultivare ecologică în zonele muntoase din Peru și Mexic
- Prajire tradițională de lungă durată pentru aromă corpolentă
- Parteneriate echitabile și durabile cu fermierii locali
Descoperă similar cu Alnatura ECO Cafea macinata
Alnatura ECO Otet balsamic de Modena
Alnatura este o companie germană fondată în 1984, specializată în produse ecologice. Toate ingredientele provin din agricultura ecologică, iar multe produse poartă sigilii ale asociațiilor ecologice. Standardele companiei sunt mai stricte decât cerințele legale.
- Produs ecologic cu ingrediente din agricultură bio
- Certificat de asociații ecologice stricte (ex: Bioland, Demeter)
- Producător german cu orientări mai exigente decât standardele legale
- Fără ingrediente sintetice sau pesticide
Descoperă similar cu Alnatura ECO Otet balsamic de Modena
Alnatura ECO Seminte chia
Semintele chia Alnatura ECO sunt un produs ecologic certificat. Ingredientele provin exclusiv din agricultura ecologica, iar produsul poarta sigilii ale asociatiilor ecologice recunoscute. Standardele de productie sunt mai stricte decat cerintele legale minime.
- Ingrediente 100% din agricultură ecologică
- Certificări ecologice stricte (Bioland, Demeter, Naturland)
- Sursă naturală de fibre, proteine și acizi grași omega-3
- Producător german cu standarde ridicate de calitate
Descoperă similar cu Alnatura ECO Seminte chia
Alnatura ECO Unt de arahide nesarat
Alnatura este o companie germană fondată în 1984, specializată în produse ecologice. Toate ingredientele provin din agricultură ecologică, iar multe produse poartă sigilii ale asociațiilor ecologice. Standardele companiei sunt mai stricte decât cerințele legale.
- Produs ecologic cu ingrediente din agricultură ecologică
- Fără sare adăugată, ideal pentru o alimentație sănătoasă
- Certificat de asociații ecologice recunoscute precum Bioland sau Demeter
- Producție germană cu standarde stricte și durabile
Descoperă similar cu Alnatura ECO Unt de arahide nesarat
Marks & Spencer Big Dady Baton de ciocolata cu carmel, unt de arahide si arahide prajite
Batonul Big Daddy de la Marks & Spencer este realizat din ciocolată neagră bogată și lapte neted. Conține caramel, unt de arahide și arahide prăjite pentru o textură și gust complex. Acest produs a devenit popular datorită combinației sale de ingrediente premium.
- Ciocolată neagră bogată cu lapte neted
- Combinatie de caramel si unt de arahide
- Arahide prajite pentru textura crocanta
- Gust bogat si echilibrat
Descoperă similar cu Marks & Spencer Big Dady Baton de ciocolata cu carmel, unt de arahide si arahide prajite
Alnatura ECO Mustar mediu iute
Alnatura ECO Mustar mediu iute este un condiment gourmet ecologic. Se recomandă depozitarea închisă, ferită de soare și umiditate. Produsul este fabricat conform standardelor ecologice.
- Produs ecologic certificat
- Gust echilibrat, mediu iute
- Ingrediente naturale, fara conservanți
- Ambalaj protejat de lumină și umiditate
Descoperă similar cu Alnatura ECO Mustar mediu iute
Alnatura ECO Baton cu banane si migdale
Pentru iubitorii de banane: Fructele tropicale aromate confera acestui baton organic gustul inconfundabil, migdalele si mierea il rotunjesc frumos.
Descoperă similar cu Alnatura ECO Baton cu banane si migdale
Alnatura ECO Cacao, usor degresata
Pudra de cacao Alnatura usor degresata ofera o aroma deosebita de ciocolata bauturilor, prajiturilor si deserturilor. Este cultivata in mod traditional in America Latina si Africa, conform standardelor ecologice. Se recomanda pastrarea la loc uscat si racoros.
- Cultivata ecologic in America Latina si Africa
- Continut scazut de ulei, ideal pentru prajituri si deserturi
- Aroma intensa de ciocolata pentru bauturi si preparate culinare
Descoperă similar cu Alnatura ECO Cacao, usor degresata