set pompa hidrofor mh pro 200 75t invertor ivr11 vas expansiune ibo fix 12l

Set pompa hidrofor MH PRO 200/75T + invertor IVR11 + vas expansiune IBO FIX 12L

Setul include: Rezervor hidrofor vertical 12L IBO IPRO FIX apa calda (1 buc.) Pompa hidrofor MH PRO 200/55T 1.85kW/ 380V IBO (1 buc.) Manometru pentru invertorul IBO (1 buc.) Invertor IVR 11S 0,37-2.2kW, 5.1A, 380V Controler inteligent IBO (1 buc.) Iesire de presiune DN 32 pentru invertorul IBO (1 buc.) MH PRO 200/75T set IVR11 invertor 12L IBO FIX vas expansiune : • Pompa MH PRO 200/75T alimentata de un motor trifazat, cu o putere de 1.85 kW, dotata cu protectie termica pentru a proteja impotriva supraincalzirii si un tub Venturi care mareste capacitatea de aspirare. Se distinge prin constructia sa ermetica si hidraulica durabila din otel inoxidabil, fonta si Noryl. Pompa pompeaza lichid cu o capacitate maxima de 200 l/min, la o inaltime de pana la 60 de metri. • Invertorul IBO IVR11 este un controler inteligent proiectat sa opereze pana la 5 pompe simultan. Sarcina principala a dispozitivului este de a controla functionarea pompei prin monitorizarea parametrilor de functionare a motorului, drept urmare protejeaza mecanismul impotriva suprasarcinii sau pierderii de tensiune si, in plus, reduce consumul de energie electrica. Se distinge prin asamblare simpla si operare intuitiva. • Rezervorul cu o capacitate de 12 litri este un mic vas de expansiune folosit pentru stabilizarea presiunii apei din sistem. Se caracterizeaza printr-o structura verticala si o membrana de stocare a apei flexibila, care nu poate fi inlocuita. Aplicarea setului MH PRO cu un invertor si un vas de expansiune Set MH PRO 200/75T, invertor IVR11, rezervor IBO FIX 12L, conceput pentru functionare continua in apa curata, neagresiva din punct de vedere chimic, fara impuritati solide care ar putea deteriora componentele interne ale motorului. Gama larga de aplicatii ale setului include, printre altele, amplificarea presiunii si chiar distributia apei in gospodarii si pentru irigarea campurilor si gradinilor. In sectorul industrial, poate fi folosit in sistemele de aer conditionat, dispozitive care cresc umiditatea si temperatura, precum

Descoperă similar cu Set pompa hidrofor MH PRO 200/75T + invertor IVR11 + vas expansiune IBO FIX 12L

Set pompa hidrofor MH PRO 120/80T + invertor IVR11 + vas expansiune IBO FIX 12L

Setul include o pompă hidrofor MH PRO, un invertor IVR11 și un vas de expansiune IBO FIX 12L. Este proiectat pentru funcționare continuă în apă curată, fără impurități solide. Poate fi utilizat pentru amplificarea presiunii apei în gospodării, irigații și aplicații industriale.

  • Pompa trifazată cu protecție termică și capacitate de 120 l/min
  • Invertor inteligent care controlează până la 5 pompe simultan
  • Vas de expansiune de 12L pentru stabilizarea presiunii
  • Construcție ermetică din oțel inoxidabil și fontă

Descoperă similar cu Set pompa hidrofor MH PRO 120/80T + invertor IVR11 + vas expansiune IBO FIX 12L

Set pompa hidrofor MH PRO 200/90T + invertor IVR11 + vas expansiune IBO FIX 24L

Setul include o pompa hidrofor MH PRO 200/90T trifazata de 2.2 kW, un invertor IVR11 pentru controlul pompelor si un vas de expansiune IBO FIX de 24 litri. Este proiectat pentru functionare continua cu apa curata, neagresiva, fara particule solide. Aplicatiile includ cresterea presiunii apei in gospodarii, irigatii si sisteme industriale.

  • Pompa trifazata cu protectie termica si constructie durabila din otel inoxidabil
  • Invertor inteligent care controleaza pana la 5 pompe si reduce consumul de energie
  • Vas de expansiune de 24 litri pentru stabilizarea presiunii in sistem

Descoperă similar cu Set pompa hidrofor MH PRO 200/90T + invertor IVR11 + vas expansiune IBO FIX 24L

Set pompa hidrofor MH PRO 120/65T + invertor IVR11 + vas expansiune IBO FIX 12L

Setul include: Rezervor hidrofor vertical 12L IBO IPRO FIX apa calda (1 buc.) Pompa hidrofor MH PRO 200/65T 1.5kW/ 380V IBO (1 buc.) Manometru pentru invertorul IBO (1 buc.) Invertor IVR 11S 0,37-1.5kW, 7A, 380V Controler inteligent IBO (1 buc.) Iesire de presiune DN 32 pentru invertorul IBO (1 buc.) MH PRO 200/80T set IVR11 invertor 12L IBO FIX rezervor: • Pompa MH PRO 200/65T alimentata de un motor trifazat, cu o putere de 1.5 kW, dotata cu protectie termica pentru a proteja impotriva supraincalzirii si un tub Venturi care mareste capacitatea de aspirare. Se distinge prin constructia sa ermetica si hidraulica durabila din otel inoxidabil, fonta si Noryl. Pompa pompeaza lichid cu o capacitate maxima de 120 l/min, la o inaltime de pana la 62 de metri. • Invertorul IBO IVR11 este un controler inteligent proiectat sa opereze pana la 5 pompe simultan. Sarcina principala a dispozitivului este de a controla functionarea pompei prin monitorizarea parametrilor de functionare a motorului, drept urmare protejeaza mecanismul impotriva suprasarcinii sau pierderii de tensiune si, in plus, reduce consumul de energie electrica. Se distinge prin asamblare simpla si operare intuitiva. • Rezervorul cu o capacitate de 12 litri este un mic vas de expansiune folosit pentru stabilizarea presiunii apei din sistem. Se caracterizeaza printr-o structura verticala si o membrana de stocare a apei flexibila, care nu poate fi inlocuita. Aplicarea setului MH PRO cu un invertor si un vas de expansiune Set MH PRO 200/65T, invertor IVR11, rezervor IBO FIX 12L, conceput pentru functionare continua in apa curata, neagresiva din punct de vedere chimic, fara impuritati solide care ar putea deteriora componentele interne ale motorului. Gama larga de aplicatii ale setului include, printre altele, amplificarea presiunii si chiar distributia apei in gospodarii si pentru irigarea campurilor si gradinilor. In sectorul industrial, poate fi folosit in sistemele de aer conditionat, dispozitive care cresc umiditatea si temperatura, precum si in procesele de pompar

Descoperă similar cu Set pompa hidrofor MH PRO 120/65T + invertor IVR11 + vas expansiune IBO FIX 12L

Pompa de Suprafata IBO IPRO Professional MH PRO 200/75T, 1850W, 200l/min, H Refulare 60m

Pompa de suprafata centrifuga autoamorsanta IBO IPRO Professional MH PRO 200/75T este proiectata pentru pomparea apei curate si reci. Are o capacitate de 200 l/min, inaltime de refulare de 60m si putere de 1850W. Este potrivita atat pentru aplicatii casnice cat si industriale, inclusiv alimentare cu apa, irigatii si sisteme de aer conditionat.

  • Capacitate mare de 200 l/min si presiune de refulare de 60m
  • Sistem Venturi pentru cresterea capacitatii de aspiratie
  • Protectie termica incorporata in infasurarea motorului
  • Constructie din materiale de inalta calitate pentru durabilitate

Descoperă similar cu Pompa de Suprafata IBO IPRO Professional MH PRO 200/75T, 1850W, 200l/min, H Refulare 60m

Set Hidrofor 50L cu Pompa submersibila IBO Dambat 3TI27, 750W, Panou comanda inteligent cu convertizor frecventa IVR-08-020S

Setul hidrofor include un vas de expansiune orizontal de 50L cu membrană și o pompă submersibilă de 750W. Sistemul este completat cu un panou de comandă inteligent cu convertizor de frecvență IBO Dambat IVR-08-020S, care menține presiunea constantă a apei. Este destinat alimentării cu apă a caselor individuale, gospodăriilor agricole și întreprinderilor din captări proprii.

  • Panou de comandă inteligent cu convertizor de frecvență pentru menținerea presiunii constante a apei
  • Eficiență energetică ridicată - economisire de 30%-60% față de sistemele tradiționale
  • Protecție cuprinzătoare împotriva supracurentului și funcție soft de pornire/oprire
  • Vas de expansiune de 50L cu membrană pentru reducerea ciclurilor pompei

Descoperă similar cu Set Hidrofor 50L cu Pompa submersibila IBO Dambat 3TI27, 750W, Panou comanda inteligent cu convertizor frecventa IVR-08-020S

Vas expansiune IBO Dambat GBH, 80 litri, produs in ITALIA

Vasul de expansiune IBO Dambat GBH cu capacitate de 80 litri este fabricat in Italia din otel carbon acoperit cu lac anticoroziv. Este dotat cu o diafragma din cauciuc EPDM care separa apa de aerul comprimat, stabilizand presiunea in sistemele de alimentare cu apa. Este proiectat pentru utilizare cu pompe in seturi de hidrofoare, reducand numarul de porniri ale pompei si prelungind durata de viata a instalatiei.

  • Fabricat din otel carbon gros cu lac anticoroziv pentru durabilitate maxima
  • Diafragma din cauciuc EPDM produsa in Italia, asigurand etansare si flexibilitate
  • Echipat cu ventil pentru reglarea presiunii aerului, similar cu cel al rotilor auto
  • Conform Directivei 2014/68/UE, garantand siguranta si calitate standardizata

Descoperă similar cu Vas expansiune IBO Dambat GBH, 80 litri, produs in ITALIA

Vas expansiune IBO Dambat GBV Italy, 300 litri, vertical cu membrana inclusa

Rezervorul de expansiune vertical de 300 litri utilizează o diafragma de cauciuc care izolează apa de pereții rezervorului, prevenind coroziunea. Aerul comprimat din jurul diafragmei asigură presiunea necesară pentru alimentarea cu apă. Este proiectat pentru stocarea și pompa apei potabile în instalații cu cerere medie.

  • Previne coroziunea prin izolarea apei în diafragma de cauciuc
  • Elimină necesitatea reumplerii frecvente cu aer
  • Capacitate utilă superioară față de rezervoarele tradiționale
  • Temperatură de funcționare largă (-10°C până la 100°C)

Descoperă similar cu Vas expansiune IBO Dambat GBV Italy, 300 litri, vertical cu membrana inclusa

Pompa de Suprafata IBO IPRO Professional MH PRO 200/60S, 1500W, 200l/min, H Refulare 53m

O serie de pompe de suprafata multietajate, autoamorsante, centrifuge caracterizate prin cea mai inalta calitate a materialelor folosite si raportul dintre pret, parametri si calitate. MH PRO sunt echipate cu un sistem de crestere a capacitatii de aspiratie datorita utilizarii unui tub Venturi. Sunt concepute pentru pomparea apei curate, rece din prize proprii si pentru cresterea presiunii. pompele sunt folosite atat in gospodarie (alimentare cu apa, irigatie, apa pluviala) cat si in industrie (spalatorii auto, sisteme de aer conditionat, refrigerare). Caracteristici: Ridicare de aspiratie maxim 9m. Capacitate mare si presiune mare. Fabricat din materiale de cea mai inalta calitate. Munca linistita. Posibilitatea de a lucra cu un rezervor sau hidrofor controlere si invertoare. Protectie termica incorporata in infasurarea motorului. Compania IBO Dambat a fost infiintata in Polonia in anul 1999 si de atunci si-a concentrat activitatea si productia in domeniul tehnologiei pompelor de apa. IBO Dambat Polonia este unul dintre cei mai cunoscuti producatori de pompe si hidrofoare, dar in acealsi timp si importator, exportator si distribuitor de pompe ale producatorilor de top din Europa si din lume.Gama IBO Dambat este impartita in 3 categorii: Semiprofesionala : IBO Dambat - Fabricat in Polonia Profesionala : IBO IPRO Proffesional - Fabricat in Polonia Profesionala : IBO Italy Proffesional - Fabricat in Italia Specificatii tehnice: Denumire: MH PRO 200/60S Ridicare (m): 53 Debit (l/min): 200 Putere motor (W): 2200 Alimentare (V): 230 Capacitate de aspiratie (m): 9.2 Amperaj (A): 9.2 Intrare/iesire (inch): 1¼ x 1¼ Dimensiuni lungime/inaltime/latime: 49/21/18 Greutate (kg): 41.0 Date tehnice: Temperatura maxima a lichidului: 70°C Temperatura ambient

Descoperă similar cu Pompa de Suprafata IBO IPRO Professional MH PRO 200/60S, 1500W, 200l/min, H Refulare 53m

Pompa pentru ridicarea Presiunii cu Invertor (Convertizor de Frecventa) Incorporat IBO HOME 2, 550W, 70 l/min, H Ref 45m + Vas expansiune IBO Dambat I

Conexiuni(toli) : 1 1/2 x 1 1/2 IBO HOME 2 este utilizata pentru alimentarea imobilelor cu apa potabila. Pompa IBO HOME 2 poate fi de asemenea utilizata pentru cresterea presiunii in sistemele de alimentare cu apa, cu conditia ca presiunea de introducere a apei (partea de aspiratie) sa nu depaseasca 2,5 bari. Depasirea presiunii de 2,5 bari poate duce la defectarea pompei si a intregii instalatii. Daca exista riscul ca presiunea sa depaseasca 2,5 bari, trebuie instalat un reductor de presiune inainte de a intra in pompa (partea de aspiratie). Pompa IBO HOME 2 mentine o presiune constanta, respectivpresiunea setata de Dvs, indiferent deconsumul de apa din instalatie. Pompa este complect automata : Pompa HOME 2 este echipata cu un convertizor de frecventa cu invertor de inalta eficienta, creand un sistem reglat care permite mentinerea presiunii apei in sistem la un nivel constant, indiferent de consumul de apa. Pompa porneste automat atunci cand presiunea apei scade in sistem (de exemplu, atunci cand robinetul este strans) si se opreste atunci cand nu exista consum de apa (inchiderea robinetului). Motorul, datorita utilizarii magnetilor permanenti si a unui invertor, are o functie de pornire usoara, anuland astfel efectul negativ al loviturilor de berbec in sistem.

Descoperă similar cu Pompa pentru ridicarea Presiunii cu Invertor (Convertizor de Frecventa) Incorporat IBO HOME 2, 550W, 70 l/min, H Ref 45m + Vas expansiune IBO Dambat I

Vas Expansiune Hidrofor Micul Fermier GF-0726, 50 Litri, 10 bari - Membrana Inclusa

Vasul de expansiune hidrofor multifuncțional cu membrană interschimbabilă este destinat instalațiilor de încălzire, răcire, alimentare cu apă potabilă și sisteme solare. Acesta asigură menținerea presiunii apei în rețea, reduce numărul de porniri/opriri ale pompei și preia șocurile hidraulice. Se montează orizontal pe suport propriu și are o capacitate de 50 litri.

  • Membrană interschimbabilă din cauciuc sintetic pentru versatilitate în utilizare
  • Capacitate generoasă de 50 litri pentru stocare eficientă a apei
  • Presiune maximă de lucru de 6 bar și presiune inițială recomandată de 1,5 bar
  • Carcasă din oțel aliat, finisat și vopsit pentru durabilitate

Descoperă similar cu Vas Expansiune Hidrofor Micul Fermier GF-0726, 50 Litri, 10 bari - Membrana Inclusa

Set Hidrofor 50L vertical cu Pompa Submersibila IBO Dambat 2.5STM24, 0.37 kW, 45 l/min, H Refulare 66 m, cablu 20 m

Setul este format dintr-o pompa submersibila multietajata din inox IBO 2.5STM24 de 0.37 kW si un vas expansiune vertical cu diafragma de 50 litri. Pompa are diametrul de 66 mm, debitul maxim de 45 l/min si este proiectata pentru apa curata fara particule abrazive. Este adecvata pentru puturi cu diametru minim de 76 mm, utilizari casnice si microintreprinderi.

  • Pompa submersibila din inox cu diametru redus (66 mm), potrivita pentru puturi inguste
  • Rezistenta sporita la nisip datorita paletelor flotante (toleranta 250 g/m³)
  • Set complet cu vas expansiune vertical de 50 litri pentru functionare in regim hidrofor
  • Cablu lung de 20 metri si inaltime de pompare de 66 metri

Descoperă similar cu Set Hidrofor 50L vertical cu Pompa Submersibila IBO Dambat 2.5STM24, 0.37 kW, 45 l/min, H Refulare 66 m, cablu 20 m

Vas expansiune profesional IBO Dambat GBH FIX, 50 litri, produs in ITALIA, 5 ANI GARANTIE !!!

Vas de expansiune orizontal profesional de 50 litri pentru apă potabilă, fabricat de IBO Dambat în Italia. Este echipat cu o membrană neînlocuibilă din butil rezistentă la temperaturi ridicate și dilatație. Produsul are o presiune maximă de lucru de 10 bar și este destinat utilizării cu pompe de suprafață sau submersibile.

  • Garantie extinsă de 5 ani cu înlocuire directă a produselor defecte
  • Membrană din butil cu rezistență ridicată la dilatare și temperaturi înalte
  • Construcție robustă cu suport antifonant pentru reducerea vibrațiilor
  • Fabricat în Italia conform directivei UE PED 2014/68/UE

Descoperă similar cu Vas expansiune profesional IBO Dambat GBH FIX, 50 litri, produs in ITALIA, 5 ANI GARANTIE !!!

Set Hidrofor 50L cu Pompa Submersibila IBO Dambat 2.5STM24, 0.37 kW, 45 l/min, H Refulare 66 m, cablu 20 m

Setul hidrofor include o pompă submersibilă multietajată din inox cu diametru de 66 mm și un vas expansiune cu diafragmă de 50 litri. Pompa este destinată pompei apei curate fără particule abrazive din puțuri, fântâni sau vase tampon, pentru uz domestic, microîntreprinderi și sisteme mici de irigații. Are debit maxim de 45 l/min, înălțime de pompare de 66 metri și putere de 0.37 kW.

  • Rezistență sporită la nisip datorită paletelor flotante
  • Diametru redus de 66 mm, potrivită pentru puțuri de la 76 mm
  • Vas expansiune cu diafragmă de 50 litri pentru stabilizarea presiunii
  • Cablu de 20 metri și toleranță la nisip de 250 g/m³

Descoperă similar cu Set Hidrofor 50L cu Pompa Submersibila IBO Dambat 2.5STM24, 0.37 kW, 45 l/min, H Refulare 66 m, cablu 20 m

Set Hidrofor 100L cu Pompa Submersibila IBO Dambat 2.5STM24, 0.37 kW, 45 l/min, H Refulare 66 m, cablu 20 m

Set hidrofor complet cu pompă submersibilă IBO Dambat 2.5STM24 din inox, cu diametru de 66mm pentru puțuri înguste. Pompa are debit maxim de 45 l/min, înălțime de refulare de 66 metri și este rezistentă la nisip. Este destinată pompei apei curate din puțuri, fântâni sau vase tampon pentru uz casnic și microîntreprinderi.

  • Rezistență sporită la nisip datorită paletelor flotante
  • Diametru redus (66mm) pentru puțuri înguste
  • Set complet hidrofor cu vas expansiune 50L
  • Cablu lung de 20 metri inclus

Descoperă similar cu Set Hidrofor 100L cu Pompa Submersibila IBO Dambat 2.5STM24, 0.37 kW, 45 l/min, H Refulare 66 m, cablu 20 m

Kit accesorii hidrofor, vas expansiune 24L otel, presostat, manometru, racord 5 cai bronz, furtun racord Inox cu cot 70cm

Kitul include un vas de expansiune din oțel de 24L cu membrană, un presostat cu grad de protecție IP44, un manometru cu domeniu 0-12 bari, un racord flexibil din inox de 70cm și un racord cu 5 cai din bronz. Componentele sunt proiectate pentru utilizare în sisteme de hidrofor și instalații de alimentare cu apă. Presostatul suportă o presiune maximă de 7 bari, iar racordul flexibil este realizat din materiale potrivite pentru contact cu apa potabilă.

  • Kit complet pentru montarea unui hidrofor, inclusiv toate componentele esențiale.
  • Vasul de expansiune de 24L cu membrană interschimbabilă este potrivit atât pentru instalații de încălzire, cât și pentru alimentarea cu apă.
  • Racordul flexibil din inox cu cot asigură o conexiune durabilă și rezistentă la vibrații între pompă și vas.

Descoperă similar cu Kit accesorii hidrofor, vas expansiune 24L otel, presostat, manometru, racord 5 cai bronz, furtun racord Inox cu cot 70cm

Vas expansiune profesional IBO Dambat GBV FIX, vertical, 100 litri, produs in ITALIA, 5 ANI GARANTIE !!!

Vas de expansiune vertical profesional IBO Dambat GBV FIX cu capacitate de 100 litri, destinat apei potabile. Este echipat cu o membrană neînlocuibilă din butil și suport sintetic pentru limitarea rezonanței. Produsul are o presiune maximă de lucru de 10 bar și este fabricat în Italia.

  • Garantie extinsă de 5 ani cu înlocuire directă a produsului
  • Membrană din butil cu rezistență ridicată la temperaturi și dilatare
  • Construcție robustă cu suport sintetic pentru reducerea vibrațiilor
  • Fabricat în Italia conform directivei UE PED 2014/68/UE

Descoperă similar cu Vas expansiune profesional IBO Dambat GBV FIX, vertical, 100 litri, produs in ITALIA, 5 ANI GARANTIE !!!

Vas expansiune profesional IBO Dambat GBH FIX, 80 litri, produs in ITALIA, 5 ANI GARANTIE !!!

Vas de expansiune orizontal profesional cu capacitate de 80 litri, fabricat în Italia. Este proiectat pentru apă potabilă, cu membrană neînlocuibilă din butil și presiune maximă de lucru de 10 bar. Se utilizează în combinație cu pompe de suprafață sau submersibile pentru sisteme hidrofoare.

  • Garantie extinsă de 5 ani cu înlocuire directă a produselor defecte
  • Membrană din butil cu rezistență ridicată la dilatare și temperaturi înalte
  • Construcție stabilă cu suport sintetic care reduce rezonanța pompei
  • Suprafață exterioară cu dublu strat de vopsea epoxidică și poliuretanică pentru protecție maximă

Descoperă similar cu Vas expansiune profesional IBO Dambat GBH FIX, 80 litri, produs in ITALIA, 5 ANI GARANTIE !!!

Pompa Hidrofor IBO Dambat JSW200, 1800W, 100l/min, H refulare 53m

Pompa hidrofor IBO Dambat JSW200 este o pompă centrifugă monofazată de 1800W, cu carcasa din fontă și rotor din alamă. Are o înălțime de refulare de 53 de metri, un debit maxim de 100 litri pe minut și poate aspira de la o adâncime de până la 8 metri. Este proiectată pentru funcționare continuă, cu etanșare mecanică și protecție IP44.

  • Putere ridicată și eficiență sporită datorită designului cu o singură treaptă și mecanism Venturi avansat
  • Construcție robustă din fontă și alama pentru durabilitate în condiții de funcționare continue
  • Funcționare silențioasă cu capacitate mare de aspirație și debit generos de 100 litri/minut
  • Compatibilă cu rețeaua monofazată 230V și protejată împotriva intruziunii de lichide (IP44)

Descoperă similar cu Pompa Hidrofor IBO Dambat JSW200, 1800W, 100l/min, H refulare 53m

Set Hidrofor 50L cu Pompa submersibila IBO Dambat 3.5SDM3/18, 1.5kW, Panou comanda inteligent cu convertizor frecventa IVR-08-030S

Setul hidrofor include un vas de expansiune orizontal de 50 litri și o pompă submersibilă IBO Dambat de 1.5kW. Este echipat cu un panou de comandă inteligent cu convertizor de frecvență care menține presiunea constantă a apei. Sistemul este destinat alimentării cu apă a caselor individuale, gospodăriilor agricole și întreprinderilor din captări proprii.

  • Panou de comandă inteligent cu convertizor de frecvență pentru presiune constantă
  • Economie energetică semnificativă (30%-60%) comparativ cu sistemele tradiționale
  • Funcție soft start/stop care prelungește durata de viață a pompei
  • Vas de expansiune cu membrană inclusă, capacitate 50 litri

Descoperă similar cu Set Hidrofor 50L cu Pompa submersibila IBO Dambat 3.5SDM3/18, 1.5kW, Panou comanda inteligent cu convertizor frecventa IVR-08-030S

Set Hidrofor 50L cu Pompa submersibila IBO Dambat 4SDM2/12, 750W, Panou comanda inteligent cu convertizor frecventa IVR-08-020S

Setul hidrofor include un vas de expansiune orizontal de 50L cu membrană și o pompă submersibilă de 750W. Sistemul este completat cu un panou de comandă inteligent cu convertizor de frecvență IVR-08-020S care menține presiunea constantă a apei. Este destinat alimentării cu apă din captări proprii pentru case, gospodării agricole și întreprinderi.

  • Panou de comandă inteligent cu convertizor de frecvență pentru menținerea presiunii constante a apei
  • Eficiență energetică ridicată - economisire de 30%-60% față de sistemele tradiționale
  • Funcție soft start/stop care elimină șocul hidraulic și prelungește durata de viață a pompei
  • Vas de expansiune de 50L cu membrană pentru aplicații rezidențiale și agricole

Descoperă similar cu Set Hidrofor 50L cu Pompa submersibila IBO Dambat 4SDM2/12, 750W, Panou comanda inteligent cu convertizor frecventa IVR-08-020S

Pompa hidrofor de suprafata, IBO Dambat E-HP 1300 INOX, 1300W, 110l/min, H refulare 54m

Pompa centrifugă de suprafață IBO Dambat E-HP 1300 INOX este proiectată pentru pomparea apei curate și reci, cu capacitate de aspirație de până la 8m. Este utilizată pentru alimentarea cu apă a locuințelor, fermelor, irigațiilor și aplicațiilor industriale. Specificațiile tehnice includ putere de 1300W, debit de 110l/min și înălțime de refulare de 54m.

  • Capacitate mare de refulare (54m) și debit (110l/min)
  • Construcție robustă din inox cu protecție termică încorporată
  • Funcționare silențioasă și regim de lucru continuu (IP55)
  • Compatibilă cu rezervoare și automate hidrofoare

Descoperă similar cu Pompa hidrofor de suprafata, IBO Dambat E-HP 1300 INOX, 1300W, 110l/min, H refulare 54m

Pompa hidrofor monoetajata BJ 60/100, 1300W, H ref 60m, 100 l/min, 230V - IPRO PROFESSIONAL IBO

Pompa hidrofor monoetajată BJ 60/100 de la IBO PROFESSIONAL are o putere de 1300W și este destinată pompei apei reci și curate. Realizează un debit maxim de 100 litri/minut și o înălțime de refulare de până la 60 de metri. Este potrivită pentru alimentarea cu apă a caselor unifamiliale, sisteme de răcire sau irigații mici.

  • Corp și arbore din oțel inoxidabil (INOX) pentru rezistență la coroziune
  • Capacitate de aspirație crescută (9m) datorită tubului Venturi
  • Protecție termică integrată împotriva supraîncălzirii motorului
  • Design compact și ușor pentru instalare rapidă

Descoperă similar cu Pompa hidrofor monoetajata BJ 60/100, 1300W, H ref 60m, 100 l/min, 230V - IPRO PROFESSIONAL IBO

Pompa Pentru Ridicarea Presiunii cu Invertor (convertizor de frecventa) Incorporat, VIRAL AUTO 750, 750W, 92l/min, H ref 45m + Vas expansiune IBO Damb

VIRAL AUTO 750 – Pompa moderna cu convertor de frecventa VIRAL AUTO 750 este un dispozitiv modern si compact, conceput pentru a alimenta automat locuintele unifamiliale cu apa curata din propriile puturi sau pentru a creste presiunea in sistemele alimentate de reteaua de alimentare cu apa. Datorita convertorului de frecventa incorporat, dispozitivul garanteaza o presiune constanta, o pornire lina a motorului si un consum de energie mai mic in comparatie cu sistemele traditionale de pompare. Caracteristici si beneficii cheie: Control lin al vitezei – elimina riscul loviturilor de berbec si protejeaza sistemul de schimbarile bruste de presiune. Eficienta energetica ridicata – consum de energie optimizat (doar 5,4 A la 750 W). Functionare silentioasa – nivelul de zgomot este de doar 50 dB, asigurandu-se ca dispozitivul nu perturba confortul locuintei. Functionare automata – pompa porneste automat cand robinetul este deschis si se opreste cand consumul de apa este oprit. Stabilizarea presiunii din retea – pompa functioneaza numai atunci cand presiunea scade sub un prag prestabilit. Carcasa compacta – dimensiunile si greutatea reduse permit instalarea rapida in diverse conditii si portabilitatea usoara. Durabilitate si siguranta – dispozitivul functioneaza in mod continuu (S1), fiind rezistent la suprasarcini si conditii extreme de tensiune (230 V ±10%). Caracteristici avansate de protectie: Protectie la mersul fara apa. Protectie impotriva suprasarcinii motorului, a varfurilor de tensiune si a presiunii scazute sau ridicate in sistem. Programul incorporat previne blocarea motorului in caz de inactivitate prelungita. Parametri tehnici: Putere nominala 750 W Tensiune de alimentare 230 V (interval 200–250 V) / 50 Hz Consum de curent 5,4 A Viteza de rotatie 4800 RPM Clasa de pr

Descoperă similar cu Pompa Pentru Ridicarea Presiunii cu Invertor (convertizor de frecventa) Incorporat, VIRAL AUTO 750, 750W, 92l/min, H ref 45m + Vas expansiune IBO Damb

Pompa Hidrofor IBO HP 1300 Inox, 1300 W, 75 l/min, H Refulare 58 m, Autoamorsanta

Pompa hidrofor IBO HP 1300 Inox este o pompă de suprafață centrifugă și autoamorsantă, destinată pompei apei curate și creșterii presiunii. Este construită din componente inoxidabile și are protecție integrată împotriva suprasarcinii. Este potrivită pentru alimentarea cu apă a caselor de vacanță și a gospodăriilor.

  • Corp și arbore din oțel inoxidabil pentru durabilitate ridicată
  • Protecție termică integrată și bobinaj motor din cupru
  • Autoamorsantă, ideală pentru case de vacanță și gospodării
  • Debit generos de 75 l/min și înălțime de refulare de 58 metri

Descoperă similar cu Pompa Hidrofor IBO HP 1300 Inox, 1300 W, 75 l/min, H Refulare 58 m, Autoamorsanta

Vas expansiune cu diafragma (Membrana) 50 litri, IBO

Vasul de expansiune cu diafragmă IBO de 50 litri este destinat stabilizării presiunii în instalațiile hidraulice. Este fabricat din oțel carbon acoperit cu lac anticoroziv și include o membrană din cauciuc EPDM care separă apa de aerul comprimat. Se utilizează în combinație cu pompe pentru alimentarea cu apă a locuințelor, irigațiilor și gospodăriilor agricole.

  • Capacitate generoasă de 50 litri pentru volume mari de apă
  • Membrană din cauciuc EPDM durabilă, separând aerul de apă
  • Construcție robustă din oțel carbon cu lac anticoroziv special
  • Echipat cu supapă pentru reglarea ușoară a presiunii aerului

Descoperă similar cu Vas expansiune cu diafragma (Membrana) 50 litri, IBO

Pompa hidrofor IBO Polonia CPM 26 INOX, 1100W, 200l/min, H refulare 26m

Pompa centrifugă monoetajată IBO CPM 26 INOX, cu putere de 1100W, este proiectată pentru pompare fluidelor neagresive. Elementele hidraulice sunt fabricate din oțel inoxidabil, iar motorul include protecție termică. Este potrivită pentru aplicații în agricultură, industrie și gospodărie.

  • Construcție completă din oțel inoxidabil pentru elementele în contact cu apă
  • Motor cu protecție termică încorporată în bobinaj
  • Adaptată pentru funcționare continuă în diverse aplicații
  • Debit generos de 200 litri/minut și înălțime de refulare de 26 metri

Descoperă similar cu Pompa hidrofor IBO Polonia CPM 26 INOX, 1100W, 200l/min, H refulare 26m

Set Pompa de stropit cu acumulator Micul Fermier by Pandora 12L + Atomizor electric, Vermorel electric

Setul include o pompa de stropit electrica cu acumulator de 12L si un atomizor electric portabil de 80W. Pompa este proiectata pentru stropirea pomilor si a gradinii, avand trei duze incluse pentru diferite tipuri de tratamente. Atomizorul adauga putere de pulverizare prin ventilatorul integrat, permitand tratamente eficiente pe partea inferioara a frunzelor.

  • Autonomie ridicata de 15-20 plinuri pe incarcare
  • Set complet cu atomizor electric portabil de 80W
  • Compatibilitate cu toate duzele si pompele Pandora
  • Timp scurt de incarcare a acumulatorului (aproximativ 1 ora)

Descoperă similar cu Set Pompa de stropit cu acumulator Micul Fermier by Pandora 12L + Atomizor electric, Vermorel electric

Vas expansiune, rezevor hidrofor, inox, 100 litri, 10 bari - membrana inclusa

Rezervor hidrofor din inox cu capacitate de 100 litri si presiune maxima de 10 bari. Este echipat cu membrana din cauciuc EPDM si include suport pentru montarea pompei. Utilizat pentru stabilizarea presiunii apei si reducerea ciclurilor de functionare ale pompei.

  • Rezistenta ridicata datorita constructiei din inox pentru 10 bari
  • Membrana interschimbabila din cauciuc EPDM pentru durabilitate
  • Suport pre-gaurit pentru montarea pompei si lamele de fixare la podea

Descoperă similar cu Vas expansiune, rezevor hidrofor, inox, 100 litri, 10 bari - membrana inclusa

Grup Pompare IBO Dambat Multi Set 3 x HP 1500 si IVR-10, Debit max. 285l/min ,Inaltime Refulare 62m

Setul este compus din trei pompe HP 1500 INOX și convertorul de frecvență IVR-10 pentru menținerea presiunii constante a apei. Sistemul asigură protecție împotriva funcționării la uscat și a defectelor electrice fără senzori suplimentari. Este potrivit pentru aplicații rezidențiale, agricole și de irigații.

  • Eficiență energetică ridicată (reducere consum 30-60%)
  • Funcționare silențioasă cu protecții integrate complete
  • Menținere presiune constantă prin control automat
  • Instalare simplă fără senzori suplimentari pentru funcționare la uscat

Descoperă similar cu Grup Pompare IBO Dambat Multi Set 3 x HP 1500 si IVR-10, Debit max. 285l/min ,Inaltime Refulare 62m

Vas expansiune IBO Dambat Italy, 8 litri, vertical cu diafragma, pentru apa calda si rece

Materialele originale italiene de inalta calitate, care sunt supuse unei testari exigente la fiecare etapa de productie, si experienta in specialitate a inginerilor italieni asigura o rezistenta ridicata la uzura. Vasele cu diafragma IBO C.W.U. cu capacitati de 8L-50L sunt utilizate in instalatii de apa calda si rece potabila, pentru a mentine si egaliza presiunea in instalatii, a carei modificarea rezulta din cresterea volumului de apa. Rezervoarele au fost fabricate din otel carbon gros si acoperite cu un lac anticoroziv special. In interiorul rezervoarelor se afla diafragme de cauciuc, fabricate din butil (produse in fabrica din Italia) care formeaza o perna de aer intre apa aflata in interior si mantaua exterioara a rezervorului. Temperatura maxima de functionare a lichidului pe termen lung este de 110°C si pana la doua ore chiar pana la 130°C. Rezervoarele au fost echipate cu o supapa speciala pentru pomparea suplimentara sau evacuarea aerului din rezervor - un ventil identic cu cel auto, fiind situat in spatele rezervorului, sub capac. Suprafata exterioara este acoperita cu vopseaua pulbere epoxidica Vasele cu diafragma IBO sunt dispozitive sub presiune care indeplinesc cerintele Directivei 2014/68/ UE Se potrivesc pentru utilizare cu amestecuri de glicol de etileni sau propilena. Se caracterizeaza prin permeabilitatea gazului foarte redusa. APLICATIE: Utilizare in instalatii de apa calda si rece potabila, pentru a mentine si egaliza presiunea in instalatii, a carei modificarea rezulta din cresterea volumului de apa. Compania IBO Dambat a fost infiintata in Polonia in anul 1999 si de atunci si-a concentrat activitatea si productia in domeniul tehnologiei pompelor de apa. IBO Dambat Polonia este unul dintre cei mai cunoscuti producatori de pompe si hidrofoare, dar in acealsi timp si importator, exportator si distribuitor de pompe ale producatorilor de top din Europa si din lume. Specificatii tehnice Racord (inch): ¾ Temperatura de lucru: (-0°C) - 100(130)°C Presiune maxima de lucru PT (bar): 10 Presiune maxima testata PT (bar): 15 Presiune preliminara (bar): 2.5 +/- 10% Di

Descoperă similar cu Vas expansiune IBO Dambat Italy, 8 litri, vertical cu diafragma, pentru apa calda si rece

Vas expansiune IBO Dambat GBH, 50 litri, produs in ITALIA

Materialele originale italiene de inalta calitate, care sunt supuse unei testari exigente la fiecare etapa de productie, si experienta in specialitate a inginerilor italieni asigura o rezistenta ridicata la uzura. Rezervoare cu diafragma orizontale cu o capacitate de 50L sunt destinate stocarii apei in sistemele de alimentare cu apa. Vasele cu diafragma IBO ITALY sunt destinate stabilizarii presiunii apei si cresterii volumului activ al instalatiei de apeducte. Utilizare cu pompele cu parametri corespunzatori parametrilor rezervorului. Rezervoarele au fost fabricate din otel carbon gros si acoperite cu un lac anticoroziv special. In interiorul rezervoarelor se afla diafragme de cauciuc EPDM (produse in fabrica din Italia) care formeaza o perna de aer intre apa aflata in interiorsi mantaua exterioara a rezervorului. Intre membrana si carcasa rezervorului se afla aerul comprimat care sub presiune elibereaza apa din rezervor. Utilizand rezervoarele in seturi de hidrofoare, este posibil sa se limiteze numarul de porniri ale pompei intr-o perioada de timp data, ceea ce influenteaza favorabil durata de viata a intregii instalatii. Rezervoarele au fost echipate cu o supapa speciala pentru pomparea suplimentara sau evacuarea aerului din rezervor - un ventil identic cu cel rotile auto, fiind situat in spatele rezervorului, sub capac. Vasele cu diafragma IBO sunt dispozitive sub presiune care indeplinesc cerintele Directivei 2014/68/UE. Aplicatie: In combinatie cu pompele de suprafata sau cele submersibile, acestea formeaza seturi de hidrofoare destinate furnizarii apei la oarcele de agrement, case individuale si multifamiliale, gospodarii agricole si intreprinderi, din captari proprii. Compania IBO Dambat a fost infiintata in Polonia in anul 1999 si de atunci si-a concentrat activitatea si productia in domeniul tehnologiei pompelor de apa. IB

Descoperă similar cu Vas expansiune IBO Dambat GBH, 50 litri, produs in ITALIA

Vas expansiune IBO Dambat GBV Italy, 200 litri, vertical cu membrana inclusa

Descriere produs: Rezervor cu diafragma 200l vertical GBV IBO Italia Apa din acest tip de hidrofor se afla in interiorul diafragmei (sac de cauciuc) si nu are contact cu peretii rezervorului, ceea ce previne coroziunea si prelungeste durata de viata a rezervorului. Utilizarea diafragmei elimina, de asemenea, necesitatea reumplerii frecvente cu aer (in jurul diafragmei) ca in rezervoarele traditionale Rezervoarele cu diafragma sunt proiectate pentru stocarea si pomparea apei potabile in instalatii cu cerere medie de apa. Apa pompata in rezervor este continuta intr-un sac de cauciuc (diafragma), deci nu are contact cu peretii rezervorului. Intre sacul de cauciuc si peretii rezervorului se afla aer (pompat din fabrica) cu o presiune de 0,2 MPa. Prin fortarea apei in punga de cauciuc, presiunea aerului creste pana la o presiune in care comutatorul de presiune opreste pompa. Aerul comprimat apasa pe punga de cauciuc, determinand ca apa acumulata in acesta sa fie impinsa afara. Apa este furnizata si drenata printr-un conector plasat in partea inferioara a rezervorului. Temperatura de functionare admisa a rezervorului cu diafragma: de la -10 la 100 grade C. Avantajul rezervoarelor cu diafragma este ca capacitatea lor utila este mult mai mare decat rezervoarele traditionale fara diafragma. In plus, utilizarea unei diafragme de cauciuc elimina necesitatea reumplerii frecvente cu aer in rezervor. Datorita faptului ca apa intra in contact doar cu diafragma, riscul de coroziune a rezervorului este exclus si durata de viata a acestuia este prelungita. Pentru rezervoarele orizontale, pompele si accesoriile pot fi instalate direct pe rezervor. Compania IBO Dambat a fost infiintata in Polonia in anul 1999 si de atunci si-a concentrat activitatea si productia in domeniul tehnologiei pompelor de apa. <span style="font-weight: bold;&

Descoperă similar cu Vas expansiune IBO Dambat GBV Italy, 200 litri, vertical cu membrana inclusa

Vas expansiune IBO Dambat GBH, 100 litri, produs in ITALIA

Materialele originale italiene de inalta calitate, care sunt supuse unei testari exigente la fiecare etapa de productie, si experienta in specialitate a inginerilor italieni asigura o rezistenta ridicata la uzura. Rezervoare cu diafragma orizontale cu o capacitate de 80L sunt destinate stocarii apei in sistemele de alimentare cu apa. Vasele cu diafragma IBO ITALY sunt destinate stabilizarii presiunii apei si cresterii volumului activ al instalatiei de apeducte. Utilizare cu pompele cu parametri corespunzatori parametrilor rezervorului. Rezervoarele au fost fabricate din otel carbon gros si acoperite cu un lac anticoroziv special. In interiorul rezervoarelor se afla diafragme de cauciuc EPDM (produse in fabrica din Italia) care formeaza o perna de aer intre apa aflata in interiorsi mantaua exterioara a rezervorului. Intre membrana si carcasa rezervorului se afla aerul comprimat care sub presiune elibereaza apa din rezervor. Utilizand rezervoarele in seturi de hidrofoare, este posibil sa se limiteze numarul de porniri ale pompei intr-o perioada de timp data, ceea ce influenteaza favorabil durata de viata a intregii instalatii. Rezervoarele au fost echipate cu o supapa speciala pentru pomparea suplimentara sau evacuarea aerului din rezervor - un ventil identic cu cel rotile auto, fiind situat in spatele rezervorului, sub capac. Vasele cu diafragma IBO sunt dispozitive sub presiune care indeplinesc cerintele Directivei 2014/68/UE. Aplicatie: In combinatie cu pompele de suprafata sau cele submersibile, acestea formeaza seturi de hidrofoare destinate furnizarii apei la oarcele de agrement, case individuale si multifamiliale, gospodarii agricole si intreprinderi, din captari proprii. Compania IBO Dambat a fost infiintata in Polonia in anul 1999 si de atunci si-a concentrat activitatea si productia in domeniul tehnologiei pompelor de apa. IB

Descoperă similar cu Vas expansiune IBO Dambat GBH, 100 litri, produs in ITALIA

Pompa Hidrofor Gospodarul Profesionist QB-60, 370 W, 2.1 m3/h, H Refulare 35 m (PMP0001)

Pompa hidrofor QB-60 este o pompă submersibilă de 370 W, proiectată pentru apă curată. Oferă un debit maxim de 2100 L/h și o înălțime maximă de refulare de 35 de metri. Adâncimea maximă de funcționare este de 7 metri.

  • Turbină din bronz pentru durabilitate ridicată
  • Corp rezistent din fontă
  • Protecție la suprasarcină pentru siguranță
  • Motor electric cu inducție cu 2 poli pentru performanță constantă

Descoperă similar cu Pompa Hidrofor Gospodarul Profesionist QB-60, 370 W, 2.1 m3/h, H Refulare 35 m (PMP0001)

Pompa Hidrofor tip JET Micul Fermier GF-0711 , 1100 W, 60 l/min, H Refulare 45 m

Pompa autoamorsantă JET10M este o pompă de suprafață centrifugală pentru apă curată, cu temperatură maximă de 35°C. Este proiectată pentru utilizare la casă și în grădină, cu capacitate de aspirație de până la 8-9 metri. Poate fi adaptată ca sistem hidrofor prin adăugarea unui rezervor.

  • Autoamorsantă - elimină necesitatea umplerii manuale
  • Arbore inoxidabil - durabilitate sporită și rezistență la coroziune
  • Versatilitate - utilizabilă ca pompă standard sau adaptabilă ca hidrofor
  • Performanță ridicată - debit de 60 l/min și înălțime de refulare de 45m

Descoperă similar cu Pompa Hidrofor tip JET Micul Fermier GF-0711 , 1100 W, 60 l/min, H Refulare 45 m

Hidrofor, IBO WZI 750, Putere 750 W, 50 l/min, Rezervor 50L

Pompa centrifugă autoamorsare IBO WZI 750 are o putere de 750W și un debit maxim de 50 l/min. Este montată pe un rezervor de expansiune de 24 litri și este echipată cu presostat și manometru. Este potrivită pentru gospodării mici, case de vacanță și irigarea grădinilor.

  • Debit generos de 50 litri pe minut pentru alimentarea eficientă a gospodăriei
  • Rezervor de expansiune de 24 litri care asigură o presiune constantă și reduce ciclarea pompei
  • Construcție robustă din fontă și alamă, rezistentă la coroziune pentru durabilitate ridicată
  • Echipat cu presostat și manometru pentru controlul și reglarea ușoară a presiunii

Descoperă similar cu Hidrofor, IBO WZI 750, Putere 750 W, 50 l/min, Rezervor 50L

Vas expansiune IBO Dambat GBV Italy, 150 litri, vertical cu membrana inclusa

Rezervor cu diafragma 150l vertical GBH IBO Italia Apa din acest tip de hidrofor se afla in interiorul diafragmei (sac de cauciuc) si nu are contact cu peretii rezervorului, ceea ce previne coroziunea si prelungeste durata de viata a rezervorului. Utilizarea diafragmei elimina, de asemenea, necesitatea reumplerii frecvente cu aer (in jurul diafragmei) ca in rezervoarele traditionale Rezervoarele cu diafragma sunt proiectate pentru stocarea si pomparea apei potabile in instalatii cu cerere medie de apa. Apa pompata in rezervor este continuta intr-un sac de cauciuc (diafragma), deci nu are contact cu peretii rezervorului. Intre sacul de cauciuc si peretii rezervorului se afla aer (pompat din fabrica) cu o presiune de 0,2 MPa. Prin fortarea apei in punga de cauciuc, presiunea aerului creste pana la o presiune in care comutatorul de presiune opreste pompa. Aerul comprimat apasa pe punga de cauciuc, determinand ca apa acumulata in acesta sa fie impinsa afara. Apa este furnizata si drenata printr-un conector plasat in partea inferioara a rezervorului. Temperatura de functionare admisa a rezervorului cu diafragma: de la -10 la 100 grade C. Avantajul rezervoarelor cu diafragma este ca capacitatea lor utila este mult mai mare decat rezervoarele traditionale fara diafragma. In plus, utilizarea unei diafragme de cauciuc elimina necesitatea reumplerii frecvente cu aer in rezervor. Datorita faptului ca apa intra in contact doar cu diafragma, riscul de coroziune a rezervorului este exclus si durata de viata a acestuia este prelungita. Pentru rezervoarele orizontale, pompele si accesoriile pot fi instalate direct pe rezervor. Compania IBO Dambat a fost infiintata in Polonia in anul 1999 si de atunci si-a concentrat activitatea si productia in domeniul tehnologiei pompelor de apa. IBO Dambat Polonia este unul dintre cei mai cunoscuti producatori de pompe si hidrofoare, dar in acealsi timp si importator, exportator si distribuitor de pompe ale producatorilor de top din Europa si din lume.&l

Descoperă similar cu Vas expansiune IBO Dambat GBV Italy, 150 litri, vertical cu membrana inclusa

Vas expansiune IBO Dambat GBV Italy, 80 litri, vertical cu membrana inclusa

Rezervor cu diafragma 80l vertical GBH IBO Italia Apa din acest tip de hidrofor se afla in interiorul diafragmei (sac de cauciuc) si nu are contact cu peretii rezervorului, ceea ce previne coroziunea si prelungeste durata de viata a rezervorului. Utilizarea diafragmei elimina, de asemenea, necesitatea reumplerii frecvente cu aer (in jurul diafragmei) ca in rezervoarele traditionale Rezervoarele cu diafragma sunt proiectate pentru stocarea si pomparea apei potabile in instalatii cu cerere medie de apa. Apa pompata in rezervor este continuta intr-un sac de cauciuc (diafragma), deci nu are contact cu peretii rezervorului. Intre sacul de cauciuc si peretii rezervorului se afla aer (pompat din fabrica) cu o presiune de 0,2 MPa. Prin fortarea apei in punga de cauciuc, presiunea aerului creste pana la o presiune in care comutatorul de presiune opreste pompa. Aerul comprimat apasa pe punga de cauciuc, determinand ca apa acumulata in acesta sa fie impinsa afara. Apa este furnizata si drenata printr-un conector plasat in partea inferioara a rezervorului. Temperatura de functionare admisa a rezervorului cu diafragma: de la -10 la 100 grade C. Avantajul rezervoarelor cu diafragma este ca capacitatea lor utila este mult mai mare decat rezervoarele traditionale fara diafragma. In plus, utilizarea unei diafragme de cauciuc elimina necesitatea reumplerii frecvente cu aer in rezervor. Datorita faptului ca apa intra in contact doar cu diafragma, riscul de coroziune a rezervorului este exclus si durata de viata a acestuia este prelungita. Pentru rezervoarele orizontale, pompele si accesoriile pot fi instalate direct pe rezervor. Compania IBO Dambat a fost infiintata in Polonia in anul 1999 si de atunci si-a concentrat activitatea si productia in domeniul tehnologiei pompelor de apa. IBO Dambat Polonia este unul dintre cei mai cunoscuti producatori de pompe si hidrofoare, dar in acealsi timp si importator, exportator si distribuitor de pompe ale producatorilor de top din Europa si din lume.&lt

Descoperă similar cu Vas expansiune IBO Dambat GBV Italy, 80 litri, vertical cu membrana inclusa

Vas expansiune IBO Dambat GBV Italy, 50 litri, vertical cu membrana inclusa

Rezervor cu diafragma 50l vertical GBH IBO Italia Apa din acest tip de hidrofor se afla in interiorul diafragmei (sac de cauciuc) si nu are contact cu peretii rezervorului, ceea ce previne coroziunea si prelungeste durata de viata a rezervorului. Utilizarea diafragmei elimina, de asemenea, necesitatea reumplerii frecvente cu aer (in jurul diafragmei) ca in rezervoarele traditionale Rezervoarele cu diafragma sunt proiectate pentru stocarea si pomparea apei potabile in instalatii cu cerere medie de apa. Apa pompata in rezervor este continuta intr-un sac de cauciuc (diafragma), deci nu are contact cu peretii rezervorului. Intre sacul de cauciuc si peretii rezervorului se afla aer (pompat din fabrica) cu o presiune de 0,2 MPa. Prin fortarea apei in punga de cauciuc, presiunea aerului creste pana la o presiune in care comutatorul de presiune opreste pompa. Aerul comprimat apasa pe punga de cauciuc, determinand ca apa acumulata in acesta sa fie impinsa afara. Apa este furnizata si drenata printr-un conector plasat in partea inferioara a rezervorului. Temperatura de functionare admisa a rezervorului cu diafragma: de la -10 la 100 grade C. Avantajul rezervoarelor cu diafragma este ca capacitatea lor utila este mult mai mare decat rezervoarele traditionale fara diafragma. In plus, utilizarea unei diafragme de cauciuc elimina necesitatea reumplerii frecvente cu aer in rezervor. Datorita faptului ca apa intra in contact doar cu diafragma, riscul de coroziune a rezervorului este exclus si durata de viata a acestuia este prelungita. Pentru rezervoarele orizontale, pompele si accesoriile pot fi instalate direct pe rezervor. Compania IBO Dambat a fost infiintata in Polonia in anul 1999 si de atunci si-a concentrat activitatea si productia in domeniul tehnologiei pompelor de apa. IBO Dambat Polonia este unul dintre cei mai cunoscuti producatori de pompe si hidrofoare, dar in acealsi timp si importator, exportator si distribuitor de pompe ale producatorilor de top din Europa si din lume.&lt

Descoperă similar cu Vas expansiune IBO Dambat GBV Italy, 50 litri, vertical cu membrana inclusa

Vas expansiune IBO Dambat GBV Italy, 100 litri, vertical cu membrana inclusa

Rezervor cu diafragma 100l vertical GBH IBO Italia Apa din acest tip de hidrofor se afla in interiorul diafragmei (sac de cauciuc) si nu are contact cu peretii rezervorului, ceea ce previne coroziunea si prelungeste durata de viata a rezervorului. Utilizarea diafragmei elimina, de asemenea, necesitatea reumplerii frecvente cu aer (in jurul diafragmei) ca in rezervoarele traditionale Rezervoarele cu diafragma sunt proiectate pentru stocarea si pomparea apei potabile in instalatii cu cerere medie de apa. Apa pompata in rezervor este continuta intr-un sac de cauciuc (diafragma), deci nu are contact cu peretii rezervorului. Intre sacul de cauciuc si peretii rezervorului se afla aer (pompat din fabrica) cu o presiune de 0,2 MPa. Prin fortarea apei in punga de cauciuc, presiunea aerului creste pana la o presiune in care comutatorul de presiune opreste pompa. Aerul comprimat apasa pe punga de cauciuc, determinand ca apa acumulata in acesta sa fie impinsa afara. Apa este furnizata si drenata printr-un conector plasat in partea inferioara a rezervorului. Temperatura de functionare admisa a rezervorului cu diafragma: de la -10 la 100 grade C. Avantajul rezervoarelor cu diafragma este ca capacitatea lor utila este mult mai mare decat rezervoarele traditionale fara diafragma. In plus, utilizarea unei diafragme de cauciuc elimina necesitatea reumplerii frecvente cu aer in rezervor. Datorita faptului ca apa intra in contact doar cu diafragma, riscul de coroziune a rezervorului este exclus si durata de viata a acestuia este prelungita. Pentru rezervoarele orizontale, pompele si accesoriile pot fi instalate direct pe rezervor. Compania IBO Dambat a fost infiintata in Polonia in anul 1999 si de atunci si-a concentrat activitatea si productia in domeniul tehnologiei pompelor de apa. IBO Dambat Polonia este unul dintre cei mai cunoscuti producatori de pompe si hidrofoare, dar in acealsi timp si importator, exportator si distribuitor de pompe ale producatorilor de top din Europa si din lume.&l

Descoperă similar cu Vas expansiune IBO Dambat GBV Italy, 100 litri, vertical cu membrana inclusa

Pompa Hidrofor Micul Fermier FHM-2, 1500 W, 415 l/min, H Pompare 15 m (GF-0718)

Pompa hidrofor de suprafață FHM-2 este proiectată pentru aplicații agricole și civile, inclusiv irigații prin picurare și aspersie. Este potrivită pentru extragerea apei curate din fântâni, puțuri de mică adâncime, lacuri sau râuri. Are o adâncime maximă de aspirație de 7 metri și înălțime de pompare de 15 metri.

  • Debit mare de 415 litri/minut pentru irigații eficiente
  • Motor puternic de 1500W pentru performanță ridicată
  • Dimensiuni compacte (39x22.5x28 cm) ușor de depozitat
  • Racord standard de 2" pentru conexiuni versatile

Descoperă similar cu Pompa Hidrofor Micul Fermier FHM-2, 1500 W, 415 l/min, H Pompare 15 m (GF-0718)

Vas expansiune IBO Dambat GBV Italy, 500 litri, vertical cu membrana inclusa

Descriere produs: Rezervor cu diafragma 500l vertical GBV IBO Italia Apa din acest tip de hidrofor se afla in interiorul diafragmei (sac de cauciuc) si nu are contact cu peretii rezervorului, ceea ce previne coroziunea si prelungeste durata de viata a rezervorului. Utilizarea diafragmei elimina, de asemenea, necesitatea reumplerii frecvente cu aer (in jurul diafragmei) ca in rezervoarele traditionale Rezervoarele cu diafragma sunt proiectate pentru stocarea si pomparea apei potabile in instalatii cu cerere medie de apa. Apa pompata in rezervor este continuta intr-un sac de cauciuc (diafragma), deci nu are contact cu peretii rezervorului. Intre sacul de cauciuc si peretii rezervorului se afla aer (pompat din fabrica) cu o presiune de 0,2 MPa. Prin fortarea apei in punga de cauciuc, presiunea aerului creste pana la o presiune in care comutatorul de presiune opreste pompa. Aerul comprimat apasa pe punga de cauciuc, determinand ca apa acumulata in acesta sa fie impinsa afara. Apa este furnizata si drenata printr-un conector plasat in partea inferioara a rezervorului. Temperatura de functionare admisa a rezervorului cu diafragma: de la -10 la 100 grade C. Avantajul rezervoarelor cu diafragma este ca capacitatea lor utila este mult mai mare decat rezervoarele traditionale fara diafragma. In plus, utilizarea unei diafragme de cauciuc elimina necesitatea reumplerii frecvente cu aer in rezervor. Datorita faptului ca apa intra in contact doar cu diafragma, riscul de coroziune a rezervorului este exclus si durata de viata a acestuia este prelungita. Pentru rezervoarele orizontale, pompele si accesoriile pot fi instalate direct pe rezervor. Compania IBO Dambat a fost infiintata in Polonia in anul 1999 si de atunci si-a concentrat activitatea si productia in domeniul tehnologiei pompelor de apa. <span style="font-weight: bold;&

Descoperă similar cu Vas expansiune IBO Dambat GBV Italy, 500 litri, vertical cu membrana inclusa

Pompa apa cu presostat automat pentru gradina, solarii, WZI 850, 50 l/min, H refulare 78 m, IBO Polonia

Pompa centrifugă monoetajată WZI 850 este destinată pompării apei curate și reci de la captări proprii. Are o înălțime de refulare de 78 metri, debit de 50 litri/minut și este echipată cu presostat automat. Este proiectată pentru alimentarea cu apă a clădirilor, irigații și utilizare în combinație cu rezervoare cu diafragmă.

  • Menține presiune constantă în rețea pentru alimentare cu apă
  • Sistem Venturi pentru capacitate sporită de aspirație (8 metri)
  • Motor cu protecție termică și regim de funcționare continuu
  • Construcție robustă cu carcasă din fontă și componente inox

Descoperă similar cu Pompa apa cu presostat automat pentru gradina, solarii, WZI 850, 50 l/min, H refulare 78 m, IBO Polonia

Pompa de suprafata multietajata IBO IPRO Professional VMH 1500/5, 230V, 1500W, 125l/min, H refulare max 66m

Pompa de suprafață multietajată IBO IPRO Professional VMH 1500/5 este destinată funcționării în instalații de hidrofoare. Poate pompa apă curată sau alte lichide necorozive, neinflamabile și neexplozive cu temperaturi de până la 70°C. Este utilizată în industrie, construcții, agricultură și aplicații casnice.

  • Capacitate ridicată de 125 litri/minut și înălțime maximă de refulare de 66m
  • Construcție robustă pentru lichide cu temperaturi de până la 70°C
  • Dimensiuni compacte pentru instalare flexibilă în diverse aplicații
  • Versatilitate de utilizare în industrie, construcții, agricultură și gospodării

Descoperă similar cu Pompa de suprafata multietajata IBO IPRO Professional VMH 1500/5, 230V, 1500W, 125l/min, H refulare max 66m

Hidrofor Vector, 1100 W, Vas 24L, 70 l /min, H refulare 50m, 230V

Hidroforul Vector este o pompă electrică cu motor de 1100 W, proiectată pentru alimentarea cu apă a locuințelor și irigarea grădinilor. Este echipat cu un vas de expansiune de 24 de litri și oferă un debit maxim de 70 de litri pe minut, cu o înălțime maximă de refulare de 50 de metri. Construit din fontă, funcționează la o tensiune de 230V și are o garanție de 2 ani.

  • Putere motor ridicată de 1100 W pentru performanță durabilă
  • Vas de expansiune generos de 24 litri pentru funcționare stabilă și reducerea ciclurilor frecvente
  • Capacitate de refulare impresionantă de până la 50 de metri înălțime, ideală pentru irigații și alimentarea caselor

Descoperă similar cu Hidrofor Vector, 1100 W, Vas 24L, 70 l /min, H refulare 50m, 230V

Pompa Apa Murdara Viper IBO Dambat (550 W, 300 l/min, H Refulare 10 m) + Furtun Pompieri 20 m + Cuple si Colier 2 Toli

Pompa Viper IBO Dambat este destinată pompării apei murdare, apei uzate și apei din încăperi inundate. Are un debit de 300 l/min, o înălțime de refulare de 10 m și este echipată cu un motor de 550 W. Setul include furtun de pompieri de 20 de metri și accesorii de conectare.

  • Debit mare de 300 de litri pe minut pentru evacuare rapidă
  • Echipată cu tăietor pentru funcționare cu ape uzate și canalizare
  • Protecție termică integrată pentru siguranță sporită
  • Set complet cu furtun de pompieri de 20 m și accesorii

Descoperă similar cu Pompa Apa Murdara Viper IBO Dambat (550 W, 300 l/min, H Refulare 10 m) + Furtun Pompieri 20 m + Cuple si Colier 2 Toli

Panou Profesional pentru Comanda si Protectie a Pompelor Trifazate IBO Dambat M-131 - 0.75 - 4 kW si 5.5-7.5 kW

Panoul profesional IBO Dambat M-131 asigură protecția și comanda pompelor trifazate de 0.75-4 kW și 5.5-7.5 kW. Controllerul inteligent oferă pornire/oprire automată în funcție de nivelul apei sau presiune, cu multiple funcții de protecție integrate. Include afișaj LCD pentru monitorizarea stării și istoricul defecțiunilor.

  • Protecție completă împotriva defecțiunilor externe (lucru uscat, blocare, variații de tensiune)
  • Control automat bazat pe nivelul apei sau presiune în rezervoare
  • Afișaj LCD dinamic cu istoricul ultimelor 5 defecțiuni și timp de funcționare

Descoperă similar cu Panou Profesional pentru Comanda si Protectie a Pompelor Trifazate IBO Dambat M-131 - 0.75 - 4 kW si 5.5-7.5 kW

Pompa de Suprafata Multietajata IBO IPRO Professional CVI INOX 3-25T, 400V, 2.2 KW, 4.5 m³/h, H Refulare max 146m

Pompa de suprafață multietajată IBO IPRO Professional CVI INOX este proiectată pentru pompare lichide curate și neagresive. Este fabricată din oțel inoxidabil în zonele de contact cu fluidul și utilizează un motor IE3 energetic eficient. Se aplică în sisteme de alimentare cu apă, industriale, agricole și de servicii.

  • Construcție integrală din oțel inoxidabil în contact cu apa
  • Motor IE3 cu eficiență energetică ridicată
  • Versatilitate pentru aplicații rezidențiale, industriale și agricole
  • Presiune maximă de refulare de 146 metri

Descoperă similar cu Pompa de Suprafata Multietajata IBO IPRO Professional CVI INOX 3-25T, 400V, 2.2 KW, 4.5 m³/h, H Refulare max 146m